למה רכישת אתר מתחרה היא ההשקעה האסטרטגית הטובה ביותר עבור העסק שלך?

רבים מהלקוחות שלי אינם מבינים את הפוטנציאל הענק הגלום ברכישת אחד מהאתרים המתחרים שעומדים כנגדם. בעוד רכישת חברות מתחרות היא תופעה די פופולארית אצל החברות הגדולות במשק,ומתקבלת בהבנה גמורה בקרב האוכלוסייה , רכישת אתר מתחרה משום מה מלווה בהמון חששות ולבטים , ולצערי גם פחדים שנובעים מחוסר הבנה של ההזמדנות החד פעמית הניצבת כנגד המשקיע הפוטנציאלי. אתחיל מכך שאת רוב הנכסים שאנחנו משווקים ובוחרים בקפידה ההשקעה צפוייה להחזיר את עצמה בתוך פחות מ18 חודשים, ואם האתר עובר לידיים הנכונות מדובר בהרבה הרבה פחות זמן. בתור משקיע חובב בנדל"ן, אני אשמח אם מישהו ימצא השקעה שיכולה להחזיר את עצמה בטווח זמן של שנה וחצי ורוב הפעמים הרבה פחות מכך. אומרים שאנחנו קונים עם הרגש ומתרצים עם ההגיון, אז אם נדבר על ההגיון,  הנה כמה מהיתרונות הבולטים והמטורפים בעיניי שיש לרכישת אתר מתחרה באינטרנט.

יתרונות מיידים ובולטים של רכישת אתר מתחרה

הכפלת הופעות בגוגל ומנועי חיפוש : נגיד את זה פשוט, אתר מקודם בגוגל שווה המון המון המון כסף. במקום להופיע פעם אחת על כל מילת חיפוש, אתה יכול להתחיל להופיע פעמיים , ואם מדברים על מיקומים גבוהים , אז מדובר בנתון יוצא מגדר הרגיל שיכול לעזור לך עוד הרבה מעבר ליתרון הבולט של הופעה כפולה בגוגל(קישורים אחד לשני, "משחק" עם המחירים" ועוד ועוד) הגדלת הקהילה וקהל נאמן- רכישה של נכס בימינו מגיעה עם רשימת תפוצה , קהילת פייסבוק ועוד המון תת קהילות ולקוחות נאמנים. ידיים נכונות , יכולות לנצל את הכוח הזה למינוף חזק מאוד של העסק, מעכשיו,  כל מייל שאתה שולח, מודעה שאתה מפרסם בפייסבוק או כל קשר עם הקהילה שלך הרבה יותר חזק ומניב, פשוט כי יש לך יותר קהילה! כוח קנייה-  שיש לך עוד נכס, ואתה רוכש יותר מוצרים מהספקים, הכוח קנייה ויכולת משא ומתן מולם עולה משמעותית , יש צורך להרחיב? רווח- בוא נגיד שלא ניצלת את כל היתרונות שיש לרכישה הזאת להניב לך , האם עשית עדיין עסקה טובה? ברוב המקרים אתה רוכש נכסים שיכולים להחזיר את ההשקעה תוך שנה ואף פחות! איפה, בכנות,  יש את אותם יחסי תשואה? ברוב המקרים , באמצעות תהליכי ייעול נכונים והטמעת העסק שלך לתוך העסק הנרכש, אתה יכול להגדיל את אחוז הרווח הנקי כבר מהימים הראשונים(תפנה מקום במחסן ) מתחרים- תכלס, אם לא תקנה את הנכס ככל הנראה אחד המתחרים שלך יקנה. אני יודע שאתה לא מפחד מכלום, אבל אתה בטח לא רוצה שכל היתרונות האלה ילכו לאחד המתחרים שלך. יש עוד המון סיבות לרכוש עסק מתחרה באינטרנט, חלקן טכניות , חלקן תפעוליות וחלקן פשוט הגיוניות. נכסים אינטרנטיים שבאמת שווים משהו, נמכרים במהירות . אי רכישה יכולה להיות יותר מסוכנת לעסק שלך מרכישה, משום שיש לקוחות שבאמת רוצים להיפטר מהעסק כמה שיותר מהר במחירים שלפעמים נראים לי מגוחכים. ואז מגיע בן אדם חכם עם חשיבה אסטרטגית, ועושה את העסקה האסטרטגית הטובה ביותר עבור העסק שלו.

נשמע טוב מידי?

ברור שיש דברים שצריכים להיזהר מהם ורובם יכולים להמנע ע"י ראייה אסטרטגית רחבה של השוק.יש להקפיד שהמספרים נכונים, שהעברה מבוצעת בשלבים ויש לבדוק היטב את כל הנתונים. כמו כן, האינטרנט הוא תחום יותר תנודתי מתחומים אחרים, לכן רצוי לקנות נכסים עם מוניטין ווותק ולא אתרים שנמצאים באוויר כמה חודשים ומחפשים "אקזיט" מהיר   תמיד חייבים להמשיך ולהשביח את הנכסים ולא לנוח על זירי הדפנה משום שבדיגיטאל, חברות תמיד מחפשות דרך ללב הלקוח ואף אחד לא נח לרגע. תישארו עם היד על הדופק, פקחו עין על המתחרים, זהו מתחרים שמתחילים לקפוץ גבוה ולאכול נתח שוק, ובצעו חשיבה אסטרטגית. לעולם אל תעצמו עיניים מהמתחרים בחוץ. לסיכום, רכישת אתר מתחרה היא אחד מהמהלכים האסטרטגיים המפתיעים והטובים ביותר שיש לעסק שלך להציע. מדובר בהזדמנויות חד פעמיות, שיש לנצל אותן, בבטחה ובבדיקה קפדנית אמנם, אבל גם בהחלטיות. אני אשמח לענות על כל השאלות באימייל או בתגובות ,ואם יש לכם נכס שאתם מעוניינים למכור או לקנות, אתם יודעים למי לפנות.
Picture of עומר לוינסון
עומר לוינסון

מוזמנים להתייעץ איתי על כל פרויקט שיווק וקידום בארה"ב.

תפריט נגישות